erotické priváty, sex dívky, luxusní podniky

Sade Donatien-Alphonse-François, markýz de,

enc-sade01 Markýz de Sade [sad], * 2. 6. 1740, † 2. 12. 1814, francouzský prozaik, představitel libertinismu. Obviněn z násilných činů, vězněn v Bastille a na jiných místech, posledních 11 let zavřen v ústavu pro duševně choré v Charentonu, kde pořádal divadelní představení. Jeho jméno bylo vzato jako základ slova sadismus.

Česky vyšlo např. Filozofie v budoáru, Leonora a Klementina, Justina, 120 dnů Sodomy.

Sadismus a masochismus

Cílem sadistického chování je působit bolest jiné osobě pro získání vlastního sexuálního potěšení. Naopak masochisté se ukájejí tím že jsou sami mučeni. Oba termíny se vzájemně doplňují, takže se často hovoří o sadomasochismu (SM, S/M).

Oba pojmy (a mnohé další, dodnes používané) použil poprvé Dr. Richard von Krafft-Ebing (mimochodem i tento věhlasný psycholog studoval nějakou dobu v Praze) ve své práci Psychopathia Sexualis v roce 1886. Názvy zvolil podle markýze de Sade a Leopolda von Sacher-Masocha.

Pro sadomasochistické chování se někdy používá zkratka BDSM: bondage – discipline, domination – submission, sadism – masochism (bondáž – poslušnost, dominace – podřízení, sadismus – masochismus). BDSM zahrnuje nejrůznější praktiky od spankingu (plácání), bondáže (svazování) až po nejrafinovanější způsoby mučení za pomoci nejrůznějších nástrojů.

Samohana

Starší výraz pro masturbaci, dnes již nepoužívaný a téměř zapomenutý. Jen tak si lze vysvětlit vlažné reakce publika při hře Dobytí severního pólu, kde padne Cimrmanův termín polární samohana.

Sandwich

Anglicky sendvič.

Safe word

Předem dohodnuté slovo, kterým při sadomasochistických hrátkách dává submisivní partner (otrok) svému pánovi najevo, že má přestat. Problém spočívá v tom, že výkřiky bolesti submisivního partnera patří jaksi do hry, a dominantní partner tak nemusí poznat, jestli křičí proto, že se mu to líbí, nebo proto že ho to doopravdy bolí. Proto se volí neutrální slovo kterým je možno dát najevo že tohle už doopravdy bolí (používá se například slovo amen, v anglicky mluvících zemích se používá přímo slovo safe word).

Satyriáza

Dirck de Quade van Ravensteyn: Venuše jedoucí na satyrovi (1602-08), olej na plátně Hypersexualita u mužů. Pojmenování pochází z řecké mytologie. Satyrové byli přírodní démoni, podobného původu jako nymfy (viz nymfomanie).

Semen swapping

Viz snowballing.

Sendvič

Sendvič Sendvič Poloha při souloži ve třech, kdy žena souložící se dvěma muži přijímá jejich penisy do pochvy i konečníku zároveň. Pokud jste muž a chcete své partnerce dopřát to potěšení úplného zaplnění a nechcete se přitom o ni dělit s jiným mužem, můžete si vypomoci robertkem.

Sex

Do češtiny bychom asi nejlépe přeložili jako „pohlaví“. Význam je však velmi široký a používá se ve všech možných i nemožných spojeních a souvislostech.

  1. Mít sex nebo dělat sex je anglicismus znamenající totéž co souložit.
  2. Sexy znamená totéž co přitažlivý, a používá se již i v souvislostech jiných než erotických (sexy auto, sexy projekt).
  3. Pokud budete vyplňovat anglicky psané formuláře a naleznete zde taktéž kolonku „sex“, nedejte se strhnout! Nepište sem nadšené „YES!“ ani chlubivé „3x denně“, tím méně ještě chlubivější údaje typu „25 cm“! Patří sem informace zda jste muž (male) či žena (female).

She-he

Nespisovný anglický výraz pro označení hermafrodita (ona-on).

Shemale

Nespisovný anglický výraz pro označení hermafrodita.

Shitting

Různé sexuální praktiky s použitím fekálií. Účastníci kálejí na zem, na sebe navzájem a podobně. Viz též koprofilie.

Skatofilie

Skatofilie (erotofilie) je sexuální úchylka, kde vzrušení je dosahováno anonymními telefonáty s erotickým obsahem. Dnes poměrně běžné erotické telefonní linky využívající se pro povzbuzení masturbačních fantazií nebo pro vytvoření náhražkové iluze partnerského milování jsou považovány za sexuálně normální. Za odchylku lze považovat až pokud je tato praktika upřednostňována před klasickými sexuálními aktivitami. Mnoho žen má zkušenost s cizím mužem, který jim po chvíli normálního hovoru začne do telefonu popisovat, co by s nimi nejraději dělal (při tom obvykle masturbuje). Pokud je obsah skatofilovi řeči pro ženu ponižující (a to je velice časté), je velmi pravděpodobné, že trpí i sadismem a je tedy potencionálně nebezpečný.

Skupináč

Viz gruppen sex

Slit

Britský termín pro označení vulvy (doslovný překlad je štěrbina).

Smegma

Na tomto obrázku nevidíme slečnu B.J. Smegma Produkt žlázek předkožky penisu vytvářející spolu s odloupanými buňkami bělavou hmotu hromadící se pod předkožkou. Při nedostatečné hygieně může místně dráždit a vést k zánětu.

Zdánlivě nedůležité a málo používané slovo, bez jeho znalosti však nedoceníte delikátnost, se kterou vybírají jména svých postav angličtí Monty Python ve filmu And Now For Something Completely Different (viz obrázek).

Snatch

Anglický termín pro označení vulvy.

Snowballing

Snowballing Snowballing Snowballing (jinak též cum swapping nebo semen swapping) je sexuální praktika, při které si jeden z partnerů nechá nastříkat sperma do úst, a pak je předává zpět, nebo též jinému partnerovi. Často bývá součástí bukkake.

Protože dochází k výměně tělesných tekutin, není snowballing bezpečná sexuální praktika (viz bezpečnost při sexu ).

Sodomie

Poměrně vágní pojem, používaný spíše dříve pro označení nevázaného sexuálního života (viz heslo adamité) nebo pro některé z méně obvyklých sexuálních praktik. Nejčastěji se používal pro pohlavní styk v poloze zezadu, dále pro anální sex, a také pro sex prováděný se zvířaty (zoofilie).

Albrecht Dürer: Lot prchá se svými dcerami ze Sodomy (okolo 1498) Slovo sodomie se odvozuje od biblického města Sodoma, jehož obyvatelé prosluli hříšným životem a všichni byli proto Bohem vyhubeni, s výjimkou jediného spravedlivého muže Lota, který byl včas varován a se svými dcerami město opustil.

Soixante-neuf

Často používané francouzské označení polohy 69.

Soulož

Pohlavní styk, při němž dochází ke spojení pohlavních orgánů muže a ženy (zavedení ztopořeného penisu do pochvy).

Spanking

Než na partnerku použijete nějaký nástroj, dobře si rozmyslete, jak to bude přijato Takové plácnutí po zadečku ocení i partnerka od které byste to nečekali Plácání (spanking) – jedna ze sexuálních praktik zahrnující širokou škálu od lehkého plácnutí po zadečku které je poměrně běžné až po pořádný výprask s využitím nástrojů jako jsou důtky, rákoska nebo bičík. Viz též sadismus a masochismus.

Speculum

Speculum Speculum Speculum (poševní zrcadlo) je lékařský nástroj používaný při vyšetření pochvy, konečníku, ale i nosu a pod. Pro různé účely se samozřejmě používají nástroje různé velikosti i konstrukce. Specula se často používá pro clinic sex, ale i pro sadomasochistické praktiky (aretačním šroubem je možno roztahovat pochvu).

Sperma

Sperma Tekutina vystřikovaná z penisu při ejakulaci (viz též orgasmus). Skládá se z výměšků prostaty a semenných váčků a obsahuje spermie.

Spermicidní látka

Látka hubící spermie (například nonoxynol 9), základ chemické antikoncepce.

Spermie

Spermie pod mikroskopem Mužská pohlavní buňka. Vzniká ve varlatech a její vývoj trvá asi 10 týdnů (spermatogeneze). Spermie jsou shromážděny v nadvarleti, odkud jsou při ejakulaci vypuzeny ve spermatu spolu s produkty prostaty a semenných váčků. V ejakulátu je 50–100 milionů spermií v 1 mililitru. Po souloži je v ženském pohlavním ústrojí spermie schopna přežívat asi dva dny a pomocí bičíku se pohybuje směrem k vajíčku (do vejcovodu, kde může dojít k oplodnění – koncepci). Mimo ženské pohlavní ústrojí brzo hyne.

Spunk

Britský výraz pro sperma.

Statuofilie

Sexuální úchylka spočívající v sexuální orientaci na sochy (viz též fetišismus).

STD

Anglická zkratka pro pohlavní nemoci (Sexually Transmitted Disease).

Sterilizace

Zbavení plodnosti. Do jisté míry se řadí mezi antikoncepční metody, i když provedení sterilizace je nevratné. Používá se tedy pouze ve speciálních případech.

Sterilizace mužů se provádí podvázáním chámovodů Sterilizace žen se provádí podvázáním nebo zneprůchodněním vejcovodů U žen se sterilizace provádí chirurgickým přerušením vejcovodů, u muže podvázáním chámovodů (vasektomie). Na rozdíl od kastrace nedochází k odstranění varlat či vaječníků.

Strapon dildo

Strapon dildo Umělý penis opatřený postrojem k připevnění kolem beder (blíže viz umělý penis).

Striptýz

ženský striptýz mužský striptýz Vystoupení při kterém se vystupující (žena či muž) svléká pro potěšení druhých. Cílem není vlastní svléknutí, ale svlékání jako takové.

Stud

Anglické označení chlapácky vyhlížejícího muže. Někdy má mírně pejorativní nádech (něco jako české označení bejk).

Stydké pysky

Párové kožní řasy které jsou součástí vulvy (viz též pohlavní orgány). Velké stydké pysky (labia majora) jsou zevně pokryté chloupky, uvnitř kůží které je podobná sliznici. Mezi velkými stydkými pysky je stydká štěrbina ve které jsou malé stydké pysky (labia minora). Ty jsou tvořeny tenkou kůží podobnou sliznici, která u panny přechází do panenské blány.

Subinka

Libozvučný český novotvar, označující ženu která hraje při sadomasochistických praktikách submisivní úlohu – je otrokem svého pána či paní (viz domina), kterému slouží, či se od něj nechává týrat.

Sukubus, sukuba

Ten, kdo leží dole. Démon ženského pohlaví, který smilní s muži a odčerpává jim semeno, které předává démonovi inkubovi (ležícímu nahoře), aby mohl vejít ve styk s lidskou bytostí.

Submisivita

Podřízenost, podvolování se vůli druhých.

Svorky na bradavky

Svorky na bradavky spojené s obojkem Svorky na bradavky Svorky na bradavky Speciální erotická pomůcka pro submisivní ženy, ale i muže. Jde o svorky či kolíčky spojené obvykle řetízkem, které se připevňují na prsní bradavky. Působí bolest různé intenzity kterou někteří jedinci pociťují jako vzrušující.

Swingers party

Swingerské páry Swingování je výměna partnerů při sexu. Provádí se typicky v párech (dva partnerské páry si vyměňují partnery), nebo organizovaně – partneři se mění na večírku organizovaném pro páry. V tom spočívá odlišnost od gruppen sexu.

Sybian

Sybian Sybian Speciální erotická pomůcka pro ženy. Jde vpodstatě o vibrátor instalovaný do jakéhosi sedla, na který si žena obkročmo nasedne.

Symptotermální metoda

Antikoncepční metoda patřící do skupiny metod periodické abstinence. Plodné dny jsou určovány kombinací několika metod (měření bazální teploty, hlenová metoda, změny na děložním čípku ). Proto je tato metoda nejspolehlivější z metod periodické abstinence.

Šourek

Šourek bývá také citlivou erotogenní zónou Kožní vak který je rozdělený přepážkou na dvě poloviny z nichž každá obsahuje varle a nadvarle. Umístění varlat v šourku je nutné pro správnou tvorbu spermií, která vyžaduje o něco nižší teplotu (34°C), než jaká je uvnitř těla.

Španělské mušky

Proslavené, avšak zdraví nebezpečné afrodiziakum. Surovinou je skutečně drcený hmyz.