Vagina

Viz pochva.

Vaginální kuličky

Viz venušiny kuličky.

Vaginismus

Náhlé a bolestivé stažení svalstva pochvy a pánevního svalstva, které znemožňuje uskutečnění soulože. Často má psychický podklad (strach z  deflorace či z otěhotnění, příliš prudérní výchova, prožité trauma, ale také např. homosexuální orientace aj.). Podobné křečovité stažení svalstva pochvy při již probíhající souloži s nemožností vysunutí pohlavního údu se označuje jako penis captivus (zachycený penis).

Vache

Francouzsky „kráva“ – viz termín a la vache.

Vanilla sex

Tímto pojmem označují stoupenci sadomasochismu erotické hrátky bez sadomasochistických prvků.

Varlata

Mužské pohlavní žlázy, obsahující množství zárodečných buněk, které produkují spermie. Varle rovněž tvoří mužský pohlavní hormon (testosteron). Ten se vylučuje do krve a ve velké míře ovlivňuje růst a vývoj pohlavních orgánů a vývoj sekundárních pohlavních znaků, a ovlivňuje i celý sexuální život. Varlata jsou umístěna v  šourku (viz též heslo pohlavní orgány). Zcela běžná je asymetrie varlat, kdy jedno (zpravidla levé) bývá větší a níže uloženo.

Vasektomie

Sterilizace muže podvázáním chámovodů.

Venušin pahorek

Venušin pahorek Venušin pahorek Trojúhelník v ženském klíně, který je v dospělosti pokryt ochlupením (pokud není oholené). Je tvořen tuhým tukovým polštářem.

Venušiny kuličky

Venušiny kuličky Venušiny kuličky Venušiny kuličky (vaginální kuličky, ben wa balls) patří mezi erotické pomůcky pro ženy. Zpravidla jde o dvě duté kovové kuličky spojené šňůrkou, které se zavádí do pochvy. V dutině kuliček je menší kulička, která při pohybu naráží na stěny. Tím se liší od análních kuliček, které bývají navíc menší a bývá jich víc,

Vibrátor

Vibrátor se nemusí zasouvat pouze do pochvy Vibrátor Vibrátor Erotická pomůcka tvaru penisu. Od umělého penisu se liší tím, že obsahuje malý motorek na baterie, který celým strojkem vibruje (v češtině se pojmy umělý penisvibrátor často zaměňují, specifikou je také český název robertek, používaný jak pro umělý penis, tak i pro vibrátor). Ženy si vibrátorem dráždí klitoris, nebo jej zasouvají do pochvy. Jiné použití se samozřejmě nevylučuje.

Voyerismus

Záliba ve sledování jiných osob při nějaké inimní činnosti (pozorování pohlavního styku, převlékání, mytí, apod.).

Vulva

Vnější ženské pohlavní orgány. Někdy se pojmu vulva používá nesprávně k označení pochvy.

Vykleštění

Viz kastrace.