erotické priváty, sex dívky, luxusní podniky

Kalendářová metoda

Antikoncepční metoda patřící do skupiny metod periodické abstinence. Plodné dny jsou určovány poměrně nepřesně, doslova podle kalendáře. Vychází se ze skutečnosti, že ovulace nastává obvykle 14 dní před počátkem dalšího menstruačního cyklu. Proto je tato metoda velmi nespolehlivá.

Doporučuje se sledovat délku menstruačního cyklu, a z těchto pozorování určit nejdelší a nejkratší dobu trvání cyklu. První plodný den se určí odečtením dvaceti dnů od délky nejkratšího cyklu, poslední plodný den odečtením jedenácti dnů od délky nejdelšího cyklu.

Kámasůtra aneb Poučení o rozkoši

Ilustrace z Kámasůtry Ilustrace z Kámasůtry Kámasůtra je zřejmě nejznámější a nejslavnější učebnicí lásky. Je psána v sanskrtu, a dočkala se překladu snad do všech světových jazyků. Napsána byla indem jménem Vátsjájana někdy mezi 4. a 6. stoletím.

» Český překlad kámásutry

Kandaulismus

Pohlavní úchylka při které se muž uspokojuje tím, že ukazuje svou partnerku nahou jiným mužům. Lydský král Kandaules který dal této úchylce jméno na svého koníčka doplatil, neboť jeho manželka projevila svůj nesouhlas s  podobnými praktikami tím, že ho dala zavraždit.

Kastrace

Kastrace (vykleštění) znamená zbavení plodnosti. U mužů se provádí odstraněním varlat, u žen odstraněním vaječníků. Důsledkem kastrace je snížení hladiny pohlavních hormonů (na rozdíl od sterilizace). Provádí se především ze zdravotních důvodů, dříve se nicméně kastrace prováděla i z důvodů náboženských a jiných (viz též eunuch).

Kastrát

Vykastrovaný muž – viz eunuch.

Kegalovy cviky

Kegalovy cviky pomáhají ženám více cítit vzrušení během styku, dosahovat lépe orgasmu a někdy i zvyšovat lubrikaci. U mužů zase lepší kontrole vzrušení, prodloužení erekce a zintenzivnění orgasmu. Je prokázáno, že někteří muži tím že zatínají svaly v pánevní oblasti při přirážení, prožívají nekontrolovatelný orgasmus (viz. předčasná ejakulace). Tyto cviky jsou velmi jednoduché a lze je snadno zvládnout. Spočívají v zatínání svalů, kterými zastavujete proud moči. Trénink můžete provádět tak, že zatínáte svaly, jako když chcete zadržet moč, a zase je uvolňujete. Opakujte několikrát za sebou. Zda cvičíte ty správné svaly si můžete ověřit na záchodě přímo při močení. Ženy také tím, že vsunou do  pochvy prst a zatínají svaly, pokud cítí, že je prst těsný, zatínají ty správné svaly. Nesnažte se zatínat jiné svaly (břišní nebo na nohou atd.) a nezadržujte dech.

Kinky

Anglicky „rajcovní“, „dráždivý“.

Kleštěnec

Vykastrovaný muž – viz eunuch.

Klitoris

Klitoris Klitoris Klitoris (poštěváček) je zřejmě nejcitlivější část ženské vulvy. Je to malý váleček, dobře ukrytý v místě, kde se nahoře sbíhají malé stydké pysky. U některých žen stačí jen lehký dotek na klitorisu ke spuštění orgasmu. Vzhledem k jeho vysoké citlivosti je při jeho laskání nutno postupovat velmi jemně (nejlépe jazykem). Podobně jako mužský penis má i klitoris schopnost ztopoření (ovšem ne v tak velkém rozsahu).

Klystýr

Klystýr (klyzma) – nálev tekutiny do konečníku a tlustého střeva. Užívá se k jeho vyčištění (např. před některými vyšetřeními), při dlouhotrvající zácpě a též k podání některých léků u střevních zánětů. Někteří jedinci používají klystýr k vyčištění konečníku před análním sexem, nebo dokonce přímo jako součást erotických hrátek.

Koitus

Pohlavní styk, při němž dochází ke spojení pohlavních orgánů muže a ženy (zavedení ztopořeného penisu do  pochvy).

Kondom

Kondom může nasazovat i žena Kondom může nasazovat i žena Bariérová antikoncepce, nejčastěji pryžový (gumový) prostředek, který se nasazuje na ztopořený penis před pohlavním stykem. Při správném používání poměrně spolehlivá metoda antikoncepce, která zároveň chrání před přenosem pohlavních chorob včetně AIDS.

Málo rozšířený je ženský kondom (femidom), který vystýlá svým povrchem celou pochvu a vyčnívá před rodidla.

» Jak správně používat mužský kondom

» Jak si zpestřit navlékání mužského kondomu

» Jak správně používat ženský kondom

Koníček

Viz na koníčka.

Koprofilie

Pudový sexuální sklon, který pramení z análně erotického vývojového stádia dítěte. Koprofil sbírá fekálie svých přátel nebo milenek a používá je k masturbaci, nebo je suší, označuje a pěstuje s nimi „harémový kult“, pomazává se výkaly nebo je mačká v dlani popřípadě pojídá. Koprofilové sbírají také často toaletní papír a zachází s ním jako s milostným dopisem.

Krámy

Vulgární označení menstruace.

Kroužek na penis

Kroužek na penis Erotická pomůcka pro muže. Gumový či kožený kroužek, který se nasazuje pevně na konec ztopořeného penisu. Přiškrcením žil zadržuje krev, a udržuje tak peniserekci, případně erekci posiluje. Jeho používání je riskantní – po přibližně dvaceti minutách je nutno jej povolit, jinak hrozí trvalé poškození zdraví!

Krvesmilstvo

Viz incest.

Krystalizace slin

Změny ženských pohlavních hormonů v průběhu menstruačního cyklu mají za následek změny množství soli v některých tělních tekutinách, například ve slinách a poševním hlenu. To se projevuje krystalizací těchto tělních tekutin. Krystalizace je pozorovatelná i jednoduchým mikroskopem. Touto metodou je možno stanovit den ovulace.

Celé vyšetření je však poměrně pracné a nákladné, proto se nepoužívá pro účely běžné antikoncepce, ale spíše pro určení vhodného dne pro otěhotnění.

K-Y jelly

Známá značka lubrikačního gelu.