Na koníčka

Na koníčka Na koníčka Na koníčka (jízdmo, anglicky „on top“) je poloha při souloži, při které je žena nahoře – prostě jako na koni.

Nabokov Vladimir

První vydání románu Lolita (Odeon, 1955) Vladimir Nabokov (1899 - 1977) Spisovatel ruského původu, píšící v USA (1899 – 1977). Narodil se v Petrohradě, s rodiči uprchl před bolševiky do Německa, a odtud později před Hitlerem do USA. Psal anglicky (romány Skutečný život Sebastiana Knighta, Ve znamení levobočka, Promluv paměti a další). Nejznámější je však zřejmě jeho román Lolita (1955), který svým tématem vzbudil skandál. Vypráví totiž o milostném vztahu dospělého čtyřicátníka (Humbert Humbert) a dvanáctileté dívky (Dolores Hazeová – Lolita).

Kniha se stala bestsellerem, a jméno Lolita se vžilo jako označení provokativních a sexuálně atraktivních mladých dívek.

Nafukovací panna

Kvalitní figurína v akci Levné zboží zpravidla není příliš lákavé ani na dálku Nafukovací panna (doll) je specifická erotická pomůcka která má nahradit chybějícího partnera (zpravidla ženu). Obvykle se vyrábí se třemi otvory, takže je možno vyžít pro libovolný způsob sexu.

Figuriny muže jsou méně běžné Koupit je možno i figuriny hermafroditů Kvalita je různá, od gumových věcí které připomínají spíš plážový nafukovací míč, až po věrně vyvedené figuríny. Ty již nebývají nafukovací, ale jsou vyrobeny ze silikonu.

Narcismus

Caravaggio : Narcis (kolem roku 1598), olej na plátně Sebeláska, erotické zaměření na vlastní tělo či osobu. V silnější formě se projevuje líbáním, hlazením se před zrcadlem a podobně. Narcis (Narkissos) byl dle řeckého mýtu krásný jinoch, který se při pohledu na svůj obraz na vodě zamiloval sám do sebe a to tak silně, že touto láskou zahynul, a na místě jeho smrti vypučela květina téhož jména.

Necking

Mazlení pouze od pasu nahoru – odvozeno z anglického neck = hrdlo, šíje. Jedno ze slov které vzniklo v počátcích vědeckého bádání v oblasti sexu v 60. letech 20. století. Dnes velmi málo používané.

Nekrofilie

Sexuální úchylka spočívající v sexuální orientaci na mrtvoly (viz též fetišismus).

Neplodné dny

Dny, ve kterých není žena schopna oplodnění (viz plodné dny).

Nipple clips (nipple clamps)

Anglicky svorky na bradavky.

Nitroděložní tělísko

Nitroděložní tělísko Nitroděložní tělísko (intrauterinní tělísko, IUD) je spolehlivý antikoncepční prostředek, který je gynekologem zaveden do dělohy, kde se ponechává často několik let. Tělíska různého tvaru jsou vyrobena z plastů nebo kovu. Mezi možné negativní účinky patří především záněty, jejichž riziko se zvyšuji při častém střídání partnerů. Proto se nitroděložní tělísko doporučuje především ženám které mají jediného partnera.

Přesný pechanismus působení není znám. Pravděpodobně se jedná o kombinaci více mechanismů – brání uvolnění vajíčka a jeho případnému uhnízdění, ale také aktivuje imunitní systém, který lividuje spermie. Tato kombinace více mechanismů je zřejmě důvodem vysoké spolehlivosti.

Nově se objevují též nitroděložní tělíska, která obsahují a postupně postupně uvolňují hormon s antikoncepčními účinky a tím zvyšují spolehlivost této antikoncepční metody.

Nonoxynol 9

Aktivní složka některých antikoncepčních pěn nebo želé. Poslední lékařské výzkumy ukazují že tato látka účinně hubí spermie, nicméně zároveň oslabuje obrannou bariéru pokožky, a tím naopak usnadňuje přenos pohlavních nemocí. Proto pokud používáte kondom jako ochranu před nakažlivými chorobami, volte raději výrobky bez této látky. Výrobci kondomů ostatně o této skutečnosti již vědí a snaží se nahrazovat nonoxynol jinými účinnými látkami.

Nymfomanie

Dirck van der Lisse: Spící nymfa (po roce 1642), olej na plátně Ženská hypersexualita. Název pochází z řecké mytologie, kde nymfy byly personifikcí různých přírodních sil. Žily dlouho, nikoli však věčně jako bozi.