erotické priváty, sex dívky, luxusní podniky

Encyklopedie Erotiky

Jak používat ženský kondom

Není obtížné používat ženský kondom. Je to pouze otázka cviku. Doporučuje se zavedení kondomu důkladně vyzkoušet (až třikrát!). Pomocí následujícího ilustrovaného průvodce se můžete seznámit s postupem zavádění i vyjímání kondomu. A na závěr jsou shrnuty nejčastější dotazy týkající se používání tohoto antikoncepčního prostředku.

Otázky a odpovědi

Je nutné používat lubrikant?

Źenské kondomy jsou obvykle prodávány již zvlhčené, podobně jako klasické kondomy pro muže. Někdy je však dodatečné navlhčení potřebné. Některé ženské kondomy jsou vyrobeny z jiného materiálu než kondomy mužské, a proto se mohou mazat nejen lubrikačními gely na bázi vody ale snesou i olej. Avšak pokud chcete použít olej, ujistěte se na příbalovém letáku, zda to váš kondom vydrží.

Je možné použít ženský kondom více než jednou?

Doporučuje se pro každý pohlavní styk použít nový kondom (stejně jako je tomu u klasických kondomů pro muže).

Není vnitřní kroužek nepohodlný?

Vnitřní kroužek (a vůbec celý kondom) by neměla žena ani její partner cítit. Pokud cítíte nějaké nepohodlí, zkuste kondom zčásti vysunout a znovu zavést.

Kdy se má ženský kondom vyjmout z pochvy?

Ženský kondom není nutno vyjímat z pochvy okamžitě po styku, měl by však být vyjmut dříve než žena vstane, aby nedošlo k vylití spermatu.

Je možno použít ženský kondom v různých polohách?

Ženský kondom je možno použít v libovolné poloze. Pouze někdy je vhodné použít lubrikační gel. Ženský kondom není konstruován pro anální sex, nicméně řada partnerů používá ženský kondom i pro anální sex.

Je možno použít zároveň ženský i mužský kondom?

Ne, nedoporučuje se používat mužský i ženský kondom současně. Tření dvou gumových povrchů je velmi problematické a mohlo by dojít k protržení nebo shrnutí jednoho (nebo obou) kondomů.


Napište komentář